Seminář o inseminaci a reprodukci koní - 2017

Připouštěcí sezóna je za rohem. Nenechte připouštění vaší klisny na poslední chvíli! CSFHO o.s. Vás co nejsrdečněji zve na seminář s panem Ing. Radkem Tolmanem na téma "Reprodukce klisen"...

 

klisna a hb

Foto: Lucie Kounická

 

Pan Ing. Radek Tolman je předním odborníkem na asistovanou reprodukci klisen v ČR. Má dlouholetou praxi v diagnostice a sonografii. Je pravidelným účastníkem seminářů a stáží v tuzemsku i v zahraničí.

V roce 2010 absolvoval kurz embryotransferu v ET Centru Keros v Belgii.  Následně založil firmu specializující se na reprodukci koní  pod názvem Tolman Services, reprodukční centrum v Lišné. Toto centrum nabízí kompletní reprodukční servis pro klisny, včetně celoročního servisu pro březí klisny.  V loňském roce jsme s Tolman Servises navázali spolupráci, a to s vynikajícími výsledky. Celkem zabřezlo devět z deseti fríských klisen.

 

Plánujete-li v letošním či následujícím roce svou klisnu připustit, určitě si nenechte tento seminář ujít!

 

Jednotlivá témata semináře spolu úzce souvisí a pomohou vám objasnit tajemství reprodukčního cyklu klisny. V prvním tématu se budeme věnovat součastnému stavu reprodukce koní v ČR, dále probereme pohlavní aktivitu klisen a její funkci, nároky a možnou stimulaci ať medikamenty nebo vnějšími podněty. Dále také management reprodukce klisen, což znamená, jaké je  ideální naplánování a připravení klisny na inseminaci. Jelikož ne každá klisna je zdravá, je důležité včas indikovat případné poruchy plodnosti klisen, různé abnormality a  jejich možné řešení. Probereme si i samotný porod, šestinedělí klisen a následnou péči o narozené hříbě.

 

Na závěr si také řekneme velmi zajímavé informace o využití biotechnologie v reprodukci koní, o které pohovoří hostující přední odborník v této oblasti pan Ing. Jiří Šichtař, PhD., ČZU Praha.

 

Veškeré Vaše dotazy Vám pan Ing. Tolman a pan Ing. Šichtař rádi zodpoví v diskuzi na závěr.

 

 

Místo: Hradištko u Sadské (okr. Nymburk)       Datum: 4.března 2017      Časový plán: 11:00 - 15:00

 

Přihlášku naleznete: ZDE

 

 

Těšíme se na Vás.

Výbor CSFHO

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Únor 2017 17:21
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele